Polícia v ČR chytila muža, ktorý zabíjal voľne žijúce zvieratá karbofuránom….

Polícia v ČR chytila muža, ktorý zabíjal voľne žijúce zvieratá karbofuránom….

Až  8 rokov väzenia hrozí mužovi, ktorý podľa polície ČR karbofuránom zabíjal zvieratá vo voľnej prírode. Na prípade polícia pracovala približne 2 roky, nakoniec obvinila muža stredného veku.

“V rámci domovní prohlídky jsme u něj zajistili jed karbofuran. Jedná se o vysoce toxický jed, který se dříve používal v rostlinoléčbě. Kromě toho, že ho používal v rámci své práce, jak tvrdí, tak ho aplikoval do požerových návnad, do vajíček a do ryb,” řekl Dastlík. Policie zabavila 28,5 gramu karbofuranu. Jed byl v potravinových sklenicích. “Toto množství jedu by bylo schopno vyvolat poškození zdraví u 407 osob, případně zapříčinit smrt 37 dospělých osob,” doplnili kriminalisté….

viac na https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/522686/umirala-v-bolestech-a-krecich-muz-z-litomericka-mel-travit-zvirata-karbofuranem-hrozi-mu-osm-let.html

Ročne, len na území Čiech a Slovenska uhynie na otravu niekoľko desiatok orlov skalných, o. krikľavých, orliakov morských, sokolov sťahovavých…, a to tak dospelých jedincov ako aj mláďat na hniezde, alebo ešte nevyliahnutých jedincov (z dôvodu podchladenia po úhyne rodičov).

Správa PIENAP-u preje travičovi dlhý pobyt za mrežami…. snáď rovnaký osud postihne aj travičov zo severovýchodu Slovenska, chytených v roku 2017… https://dennikn.sk/754899/policia-s-ochranarmi-chytili-travicov-dravcov-jeden-chova-holuby/